Elektroniniai būgnai

elektroniniai bugnai

Elektroniniai būgnai kai kam dar skamba kaip egzotika, tačiau lygiai kaip sintezatorius yra suskaitmeninta pianino versija, taip ir elektriniai būgnai yra suskaitmenintų būgnų garsų semplų rinkinys.

Panašiai kaip ir akustinių būgnų rinkinys, elektroniniai būgnai sudaryti iš modulių su jutikliais. Modulius mušant būgnų lazdelėmis, gautas signalas, atitinkamai nuo mušimo jėgos, transformuojamas į garsą. Atskirų būgnų dalių moduliai yra paprastai sustatomi į komplektą, identišką realiam būgnų rinkiniui.

Elektroniniai būgnai yra nemažiau vertingas instrumentas už akustinius būgnus, ir kai kuriems muzikantams šis instrumento variantas yra net gi patogesnis ir patrauklesnis lyginant su tradiciniais būgnais. Nepaisant to, yra įsivyravę keli mitai, dėl kurių elektroniniai būgnai populiarėja taip sunkiai:

1. Pradedantiesiems būtina pirmiausiai išmokti groti tikrais būgnais, o tik tada galima persiorientuoti į elektroninius. Netiesa! Abiejų rūšių būgnų garsas nesiskiria, o mažame bute elektrinius būgnus įtalpinti net gi paprasčiau nei akustinius. Dar geriau – jeigu nesinori varginti kaimynų intensyviu būgnų daužymu, prie jų galima prisijungti ausines.

2. Elektroninių būgnų garsas niekada neprilygs tikrųjų būgnų garsui. Taip, galbūt vos atsiradus pirmiesiems elektroninių būgnų modeliams, jų garsas ir skambėjo šiek tiek „sintetiškai“, tačiau šiandien gaminami elektroniniai būgnai garsu visiškai nesiskiria nuo akustinių būgnų.

3. Elektroniniai būgnai yra per brangūs. Anksčiau - taip. Kai elektroniniai būgnai buvo karšta naujiena, jie kainuodavo brangiau, tačiau šiandien jie ne tik gaminami iš kokybiškesnių medžiagų, bet ir jų kaina susilygino su akustiniais būgnais.