Būgnų terapija

 Apie muzikos, kvapų ir kitų juslių dirgiklių terapinę galią yra girdėjęs kiekvienas. Vieniems muzikos terapija asocijuojasi su meditacija, kitiems garsų galia padeda įveikti įvairias priklausomybes, nemigą, depresiją. Viena iš populiarių muzikos terapijos rūšių - būgnų terapija.

Pusiau juokaujant galima teigti, jog net ir paprastas grojimas būgnais yra savotiška dvasinė iškrova – turbūt nėra nieko maloniau, kaip po sunkios dienos mokykloje, universitete ar darbe grįžti namo, sėsti prie būgnų ir „ištrankyti“ visą susikaupusį stresą. Galėtume tai laikyti aktyvia būgnų terapija. Tačiau yra ir kita, tradicinė būgnų terapija, žmonėms, linkusiems į ramybę ir susikaupimą.

Kadangi būgnai įvairiose senovės civilizacijose ir čiabuvių gentyse atlikdavo religinę funkciją, nenuostabu, kad ir šiandien kai kurie mušamieji instrumentai naudojami terapiniais tikslais, jų muzikos dėka siekiant atrasti vidinę ramybę. Vienas iš tokių instrumentų – gongai, kurių muzika seniau skambėdavo pagerbiant žuvusius karius, o šiandien klausoma garsų terapijos grupėse.

Monotoniškas ir švelnus būgno ritmas veikia panašiai kaip švytuoklė. Per filmus matydavome kaip jų veikėjai bando švytuokle užhipnotizuoti kitą veikėją. Vis pasikartojantis būgnų ritmas taip pat sukelia virpesius, kurie pasiekia žmogų, sinchronizuoja jo pojūčius ir emocijas.

Ištirta, jog būgnų terapija skatina geras emocijas, darbingumą, sumažina stresą, veikia kūrybiškai. Šiandien populiarūs metaliniai „hang“ būgnai. Savo forma jie primena skraidančią ateivių lėkštes. Šie instrumentai pagamintas taip, kad turi į metalą įspaustas duobutes - natas, o jo skleidžiamas skambesys primena varpo garsą. Tai irgi meditaciniams tikslams plačiai naudojamas mušamasis instrumentas.

Žemiau pateiksime nuorodas į porą video klipų, kuriuose skamba raminanti ir atpalaiduojanti terapinė būgnų muzika. Pamatysite, kad šis instrumentas gali skambėti visai kitaip negu įprasta.

Šamaniška indėnų būgnų muzika

Raminanti "Hang" būgnų muzika