Būgnų komplektas arba ko susideda būgnai?

is ko susideda bugnai

 Nė vienas profesionalus būgnų mokytojas nepradeda mokinio mokyti groti būgnais pirmiau išsamiai neišdėstęs elementarių šio instrumento pradmenų. Į tai įeina ne tik mokymas mušti ritmą ar skaityti būgnų natas, bet, visų svarbiausia, pažinti sudedamąsias būgnų dalis. Suprasti, kokia lėkštė ar būgnas kokioje vietoje turi būti, nėra sunku. To savarankiškai galima išmokti net ir prieš pradedant lankyti būgnų pamokas. Taip sutaupysite laiko pirmosiomis pamokomis ir pradžiuginsite savo būgnų mokytoją.

Verta išskirti tai, kad Lietuvoje ne visiems „limpa“ lietuviški būgnų dalių pavadinimai. Dažnas  būgnininkas nesivargina būgnų dalių pavadinimų versti iš anglų kalbos į lietuvių, todėl prie angliško būgnų komplekto dalies pavadinimo tiesiog prikabina lietuvišką galūnę.

Taigi, pats paprasčiausias klasikinis būgnų komplektas susideda iš:

Solinuko (snare drum), kuris įtaisytas ant stovo tarp būgnininko kelių. Juo grojama būgnų lazdelėmis arba metalinėmis šluotelėmis.

Bosinio būgno/bačkos/“kiko“ (bass drum, kick drum), kuris yra pastatytas ant žemės. Juo grojama koja spaudžiant pedalą, kuris judina specialų plaktuką, mušantį šį būgną.

Dviejų ar daugiau tomų (tom), kurie mušami lazdelėmis arba metalinėmis šluotelėmis.

Heto/četo (hi-hat) – dviejų ant stovo užmautų lėkščių, kurios mušamos lazdelėmis, ir taip pat gali būti atidaromos/skambinamos kairės kojos pedalo pagalba.

Vienos ar dviejų lėkščių (gali būti crash, ride, splash), įtaisytų ant stovo. Jos mušamos lazdelėmis.

 Iliustracijai, papasta būgnų komplekto schema su angliškais ir rusiškais būgnų dalių pavadinimais bei jų pozicijomis: